• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

cmc2b.gif

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

معرفی کربوکسی متیل سلولز

کربوکسی متیل سلولز باید به طور ایمنی در بسته های غیر قابل نفوذ به نور و هوا بسته بندی گردد. ظروف حاوی کربوکسی متیل سلولز باید طوری باشد که مانع از آلودگی محتویات با فلزات و سایر ناخالصی ها باشد. این ماده باید در محل سرد و خشک نگهداری شده و از قرار گرفتن آن در معرض حرارت پرهیز شود.


این ماده باید در کیسه های غیرقابل نفوذ به رطوبت و یا ظروف مناسب مورد توافق خریدار و فروشنده بسته بندی گردد.

کربوکسی متیل سلولز از مهم ترین اترهای سلولز می باشد و از سلولز به دست می آید و در آب به صورت کلوئیدی در آمده و قابل حل می باشد و به عنوان غلیظ کننده و یا چسب و افزودنی مواد غذایی به کار برده می شود.


سدیم کربوکسی متیل سلولز یا سی ام سی یکی از گریدهای مهم این محصول با فرمول O-CH2-COO-Na+ می باشد که بیشترین مصارف آن در صنایع شوینده می باشد.

یکی دیگر از مصارف این محصول با درصد خلوصیت بیشتر در صنایع آرایشی و تولید خمیر دندان است.

به طور کلی کربوکسی متیل سلولز به صورت متنوع و مختلف در صنایع مختلف و در سه گرید صنعتی، دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.


کربوکسی متیل سلولز با نام تجاری CMC در بازار شناخته می شود.

شکل این محصول یک گرد سفید رنگ، بی بو و قابل تعلیق در آب می باشد.

مواد اولیه محصول عبارت است از : مواد سلولزی، سود سوزآور، منو کلرواستات، افزودنی های دیگر.

سلولز در نباتات زنده و در جداره سلولی نباتات یافت می شود. این ماده یک پلیمر با واحد های گلوکز می باشد که با حذف آب با هم زنجیر شده اند و تشکیل زنجیرهای عظیم 3000 و 4000 واحدی داده اند. این ماده را انواع نباتات می توان به دست آورد.


ویژگی های کاربردی CMC :

کربوکسی متیل سلولز جهت غلظت بخشی، کنترل ویسکوزیته و چسبندگی و ایجاد استحکام، عامل انتشار، عامل نگهدارنده آب، حفظ حالت کلوئیدی، تثبیت کننده، تعلیق ساز، امولسیون ساز و عامل تشکیل لایه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. لذا به دلیل ویژگی های متنوع، cmc در طیف های گسترده ای تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده به سرعت در آب سرد و گرم حل می شود و اساسا در مواردی که کنترل ویسکوزیته هدف باشداز این ماده استفاده می گردد زیرا حتی در حضور یون کلسیم نیز ژل تشکیل نمی دهد. اینکه این ماده عامل کنترل ویسکوزیته است باعث شده تا از آن به عنوان غلظت دهنده، تثبیت کننده، امولسیون ساز ( مانند پروتئین شیر) و عامل تعلیق ساز بهره جست.


کلمات کلیدی :

کربوکسی متیل سلولز، کربوکسی متیل سلولز چیست، کربوکسی متیل سلولز cmc، کربوکسی متیل سلولز در صنایع غذایی، کربوکسی متیل سلولز خوراکی، فروش کربوکسی متیل سلولز، قیمت کربوکسی متیل سلولز، تولید کربوکسی متیل سلولز، کاربرد کربوکسی متیل سلولز، تولید کربوکسی متیل سلولز، سلولز چیست، سی ام سی.


محصولات مرتبط