• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

mono1.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

منو اتانول آمین

یک ترکیب آلی است که هم یک الکل و هم یک آمین است. این ماده از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک مایع تولید می شود و مایع چسبناک بی رنگ، بوی ناخوشایند و زننده، شبیه به بوی ماهی و آمونیاک و به نسبت مساوی در اتیل الکل، متیل الکل، استون و گلیسیرین قابل حل است.


در بنزن و اتر حدودی حل می شود و در –n هپتان و سایر آلکالین ها به مقدار بسیار کم و ناچیز حل می شود. در حالت معمولی این ماده رطوبت را جذب می کند و می تواند با دی اکسید کربن هوا واکنش دهد، که توسط نور تجزیه و به آرامی توسط هوا اکسید شده و به رنگ زرد یا قهوه ای در می آید، همچنین خورنده مس و آلیاژهای فلز مثل برنج، آهن، برنز، آلومینیوم و روی است.

مونواتانول آمین یا MEA را به حالت مایع برای جذب گازهای اسیدی خاصی بکار می برند، همچنین از MEA به عنوان ماده اولیه تولید شوینده ها، امولسیفایرها، براق کننده ها، داروها، مواد ضد خوردگی و واسط های شیمیایی استفاده می شود. عامل متفرق ساختن مواد شیمیایی کشاورزی، پولیش، تمیز کننده، رنگ های امولسیون، وسایل آرایشی، مانع زنگ زدگی، شتاب دهنده لاستیک، استخراج دی اکسیدکربن و سولفید هیدروژن از گازهای طبیعی و سایر گازها است.


کلمات کلیدی

مونو اتانول آمین-دی اتانول آمین چیست-کاربرد اتانول آمین-کوکونات دی اتانول آمید-قیمت دی اتانول آمین-منو اتانول آمین-فروش دی اتانول آمین-فراورده های نفتی-حلال ها-آمین ها-کاربرد آمین ها در محصولات بهداشتی- دی اتانول آمین در صنایع پتروشیمی


محصولات مرتبط